Jdi na obsah Jdi na menu

Od souseda k sousedovi aneb Hry bez hranic 2.kolo

7. 7. 2015

Od souseda k sousedovi aneb Hry bez hranic
2. Obecní kolo v Rovné

Spolek Hořepnicko, o.s. vstoupil do projektu SouSedíme si a připravil pro své sousedy přátelské soutěžení Hry bez hranic. Do projektu vstoupily obce z blízkého i širšího okolí. Celkem se do soutěží přihlásilo 9 družstev z obcí Buřenice, Arneštovice, Lesná, Bořetice, Útěchovice pod Stražištěm, Útěchovičky, Litohošť,Hořepník a Rovná. 
Soutěž je rozdělena na tři bodovaná Obecní kola a v Hořepníku ve sportovním areálu Sokola Hořepník proběhne finále soutěže 25. 7. 2015.


Již druhé obecní kolo proběhlo 27. 6. v Rovné, tentokrát se na počtu diváků podepsal současně probíhající fotbalový turnaj Kop Vysočina, ale ani tato vada nás nemohla připravit o zaručenou zábavu, která na nás čekala.
Většina diváků už tušila co si pod touto soutěží představit ale organizátoři v Rovné nás i tak dokázali překvapit. Všechny soutěže byly pečlivě připraveny a důkladně promyšleny, čekalo se jen na rozlosování a pokyn startéra.  


První soutěž, Labyrint, byla čistě ženská disciplína, kdy soutěžila vždy dvojice dam z každého týmu. Jedna z nich si musela nasadit „slepé brýle“ a druhá se ji snažila labyrintem a přes spoustu překážek, které zde pořadatelé umístili navádět do cíle, kde musela nakonec najít na zemi zvoneček a zazvonit na něj dříve, než její soupeřka. Bylo vtipné sledovat soutěžící, které občas ztraceny bloudily v labyrintu, ale vždy díky své navigátorce nebo radám od diváků se dostaly v pořádku do cíle.


Soutěž mužů, vtipně pojmenovaná Táta v sukni, byla pravděpodobně nejzábavnějším utkáním dne. Na začátku trasy byly na prádelní šňůře rozvěšené všechny rekvizity. Jeden z pánů se oblékl jako správná máma, zavázal si šátek a vzal si zástěru. Druhý byl v roli dítěte, organizátoři mu nezapomněli připravit plenku, bryndák nebo třeba dudlík. Po správném oblečení máma naložila své dítě do kotouče a projela s ním slalom až k místu, kde naplnila lahev mlékem, nakrmila své dítě a poté už byl pouze kousek do cíle. Bylo až obdivuhodné, kolik lahví s mlékem dokázala některá miminka vypít v tak krátké chvíli a hlavně jak rychle, aby pro svůj tým získala co největší šanci na velký bodový zisk. Veselí a zábava byli jasným doprovodem tohoto klání, protože při pohledu na soutěžící a jejich výkony se smíchu nikdo neubránil


Na závěr nás čekala soutěž smíšených týmů, příhodně nazvaná Rovenský boyard. Byla to disciplína pro soutěžící asi nejnáročnější, kdy byla potřeba značná zásoba fyzických sil a vůle. Mnoho duelů bylo do poslední chvíle vyrovnaných a diváci povzbuzovali svůj tým. Tato soutěž byla jakousi štafetou mezi členy týmu, čekaly na ně chůdy i pneumatiky, barel s vodou a hlavně spousta klíčů, které museli soutěžící získat pro vysvobození jednoho člena svého týmu a nakonec je v pořádku zavěsit na připravený háček. 


V krátkých přestávkách mezi jednotlivými soutěžemi, starostové nebo pověření zástupci z pořádajících obcí seznámili diváky s historií i současným vývojem svých obcí. Tentokrát jsme si poslechli zajímavé povídání o Rovné, Arneštovicích a Hořepníku.
Na závěr můžeme říci, že i Rovná se svého úkolu zhostila výborně. Všechny soutěže byly vzorně připraveny, na diváky čekaly stánky s občerstvením a velký stan pro posezení, celá obec byla pečlivě upravená. Počasí si s námi sice trochu zahrávalo, jako v období Aprílu, ale ani tato překážka nám nemohla pokazit zábavu, které jsme si v Rovné užili dost a dost. 


Nyní se již můžeme těšit na poslední Obecní kolo projektu SouSedíme si – Od souseda k sousedovi aneb Hry bez hranic, které se koná 5. července tentokrát v Bořeticích.